Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
10 postów 2 komentarze

Wolni i Solidarni

Kornel Morawiecki - Działacz antykomunistyczny. Przewodniczący Solidarności Walczącej. Doktor fizyki.

Ostateczne Rozwiązanie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Największa niemiecka zbrodnia II wojny światowej nazywała się "Endlösung der Judenfrage". I tak ją trzeba nazywać. Żydzi - to nasi starsi bracia w nieszczęściu.

 

   Endlösung der Judenfrage - taką nazwą określili Autorzy główną zakładkę portalu ,,Życie za Życie" utworzonego przez Instytut Pamięci Narodowej. We wstępie do tego działu czytamy: "Endlösung der Judenfrage - termin niemiecki oznaczający ,, ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej" - czyli wymordowanie przez III Rzeszę większości europejskich Żydów w okresie ii wojny światowej (1939-1945). Znany na ogół w polszczyźnie za pośrednictwem języka angielskiego jako ,,holocaust" lub ,,shoah".Holocaust (wymawiane - holokaust), pochodzi od greckiego słowa ,,całopalenie". Shoah (wymawiane - szoa), wywodzi się z hebrajskiego słowa ,,kataklizm"...".

    31 marca br. byłem na promocji Portalu w siedzibie IPN  w Warszawie. Poraziła mnie trafność tej dobrze przecież znanej frazy na określenie tamtej strasznej rzeczywistości. Nasz wielki poeta C.K.Norwid pisał: "Ponad wszystkie wasze uroki ty poezjo i ty wymowo, jeden zawsze będzie wysoki - odpowiednie dać rzeczy słowo". Tak właśnie, fachowo i beznamiętnie, nazywał się ten najpotworniejszy w nowożytnej historii plan zrealizowany z iście niemiecką dokładnością.

    Używanie powszechnie stosowanych terminów: holocaust, shoah, zagłada - nie oddaje istoty rzeczy. Pośrednio rozmywa odpowiedzialność faktycznych sprawców tego ludobójstwa. My, Polacy, którzy jako naród jesteśmy ostatnio niewinnie współoskarżani powinniśmy pisząc i mówiąc o tej tragedii używać tego właśnie słowa "Endlösung". Ponad połowę z prawie 6 mln zamordowanych Żydów stanowili Żydzi Polscy. Byli oni obywatelami polskiego państwa. Tu się rodzili, uczyli, pracowali. Tu chowali swych przodków. Stanowili odrębną mniejszość etniczną - z własnym językiem jidysz, z oryginalną wielowiekową kulturą - zniszczoną bezpowrotnie

    Według zamiarów niemieckich po Żydach i Cyganach miało, po zwycięskiej wojnie , nastąpić "ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej". Żydzi, a specjalnie Polscy Żydzi, którzy wspólnie z nami zamieszkiwali ten obszar Europy, to nasi starsi bracia w nieszczęściu Tak strasznym, że ich ostatecznie zniszczyło. Nas, z Bożą i obcą pomocą, zniszczyć, unicestwić nie zdążyło. To nieszczęście miało swe niemieckie imię: "Endlösung". I tak je winniśmy nazywać.Bo ten termin tłumaczy i wyjaśnia więcej od często subiektywnych i stronniczych świadectw przekazywanych na ten temat.

 Kornel Morawiecki

KOMENTARZE

 • ENDLOESUNG
  Jestem niezmiernie pod wrażeniem zdolności wydobycia na wierzch esencji. W krótkich słowach ujął Pan lapidarnie trzy najważniejsze rzeczy:

  1) sprawstwo - "Endlösung", jak wiadomo, nie jest pojęciem z zakresu języka polskiego. Litery ö nie ma w polskim alfabecie.

  2) ofiara - europejska mniejszość żydowska, z której połowa miała obywatelstwo polskie. Zamach na nich, dokonany rękoma Hitlera, był zamachem na polskość.

  3) przesłanie - misja dla nas, Polaków, którzy mieli być następni w kolejce po Cyganach i Żydach - nie dopuścić do rozmycia odpowiedzialności, do zaniku pamięci.

  I wszystko na ten temat.

  Od dzisiaj nie będę używał pojęcia "holocaust."
  Będę używał "ENDLÖSUNG".

  Bo ono od razu stawia sprawy na właściwym miejscu.
 • @Autor
  Witam,

  Mam wrażenie, że jest już stanowczo za późno na takie podejście, skoro instytucja III RP (PRL-bis?), jakim jest polska Policja (Milicja?) - bez żadnej żenady wymyśla i stosuje taki termin na potrzeby swej akcji, animowanej przez ówczesnego szefa MSWiA Grzegorza Schetynę. Akcji wymierzonej przeciwko tym, którzy nie kryją swego niezadowolenia, że ich klub piłkarski dostał się w łapy funkcjonariuszy komunistycznych, PRL-owskich służb specjalnych, w osobach panów Waltera i Wejcherta. Nasze Państwo stosuje ten termin wobec tych, którzy nie kryją swego niezadowolenia, iż pani Gronkiewicz-Waltz w ramach podziękowania za ewidentne, potężne wsparcie medialne w czasie kampanii wyborczej 2007r dla PO - obdarowała tych komunistycznych funkcjonariuszy już nawet nie preferencyjnym kredytem, ale bezzwrotną łapówką na 0,5 mld złotych ze stołecznej kasy.

  Brutalne zachowania policji potwierdziło nam kilku funkcjonariuszy. - Szef powiedział mi wprost: masz wszystkich zmusić, by podpisali przyznanie się do winy. Więc wciskałem tym dzieciakom kit, że je zamkniemy, jeśli nie podpiszą oświadczenia. Gdy nie skutkowało, to koledzy z kryminalnego brali delikwenta do siebie i tam bicie było - mówi wywiadowca z jednej z komend w Warszawie.

  Policja nazwała wtorkową akcję: Ostateczne rozwiązanie kwestii kibiców Legii.

  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/w_komisariatach_policjanci_znecaja_sie_nad_kibicami_75603.html

  Pozdrawiam
  Zoologiczny antykomunista
 • @Kornel Morawiecki
  Dziwnie jest zadawać pytanie legendzie ruchu niepodległościowego, ale co zrobić.

  Czy Pan nie uważa, że "coś jest na rzeczy" jeśli chodzi o te wszystkie narzekania na Żydów? Że jako Polacy powinniśmy być ostrożni i przytomni, a przede wszystkim nie bać się nazywania spraw po imieniu?

  Niestety Pana wypowiedź wpisuje się w te antypolskie manipulacje. Bowiem któż jak nie środowiska filosemickie zarządza informacją, polityką (tzw. "społeczność międzynarodowa"), trendami i modami, ma media etc.? Kto pisze o "polskich obozach koncentracyjnych", kto to przepuszcza do druku? Dlaczego o tym już Pan nie wspomina?

  Dla Polaka, dla chrześcijanina nie ma miejsca na antysemityzm, antypolonizm i jakiekolwiek anty-. Ale jest miejsce na prawdę i zadbanie o siebie samych przez szacunek dla Stwórcy.
 • @t-rex
  Też zaczynam używać "Endlösung" - właściwe słowo na właściwym miejscu.
  Podobnie jak cały tekst, trafia w punkt.
  Niestety, patrząc po komentarzach, nie wszyscy są w stanie zrozumieć co tu jest napisane.
 • Kornel Morawiecki
  Tekst wydaje się zbyć zbyt "wygłaskanym".
  jeśli mamy powaznie rozmawiać o czasach wojny - to na pewno nie tylko w kontekście "Endloesung". Także z uwzględnieniem uwag Naczelnego - bo tak naprawdę Żydzi są obcą nacją i nam niewiele do nich.
  Zatem rozwazajmy kwestie etyki i postaw poprzez pryzmat naszej polskości, a nie ydowskiej traumy.

  Z kolei - bez przynajmniej przebadania i sprawdzenia wiarygodności uwag Wiesława P - nie ma co mówić o historii, a najwyżej o legendach tyczacych II WŚ.

  PS. Jedynym wartościowym elementem tekstu i innowacyjnym jest sugestia stosowania określenia "Endloesung" w odniesieniu do żydowskich problemów II WŚ.
 • Ostateczne rozwiązanie kwestii obywateli Rzeczypospolitej - bez różnicowania narodowości
  Takiego zdania czy podobnego należy wg mnie używać zamiast żydowskiej terminologii która jest połączeniem religii z mitami i przemyślaną polityką historyczną z naciskiem na to ostatnie. Plus geszeft jak zawsze, nawet na nieszczęściu ziomów można skręcić kasę, szokująca nacja. Jak mogli żydzi wybielić nazistów i wręcz przekierować nazizm na Polskę? To nie jest kwestia tylko układów, dziesiątek miliardów dolarów, ale jednak jakaś nienawiść do Polaków, do katolickiej Polski. Przykre zjawisko i będziemy je odczuwać zawsze. ZAWSZE. To jedno z naszych przekleństw dziejowych jak sąsiedztwo Niemiec i Rosji-WNP.

  Za przeproszeniem, ale żadnego niemieckiego wyrazu nie będziemy używać, poza może WON wobec niektórych. I wcale tak sympatycznie Polacy nie oceniają tysiąca lat obecności żydów w Polsce począwszy od handlarzy niewolników w X wieku i zapewne kolejne wieki wcześniej za ery plemion.

  Byłoby dla nas lepiej, żeby historia potoczyła się inaczej od krucjat i pierwszego napływu żydów do Polski w XI jeszcze wieku. Niemców też nie powinniśmy sprowadzać, ani zakonu Krzyżaków przeklętego! Istotna jest, a skrywana starannie rola elit mniejszości żydowskiej od znanej Panu Magdalenki i Okrągłego Stołu. Nieprawne klimaty? Upsss III RP też ma swoje tajemnice i UE i cały ten chory new world order.

  Nie wolno równać cywilizowanego nacjonalisty, a tym bardziej patrioty narodowego (miękkie, poprawne podejście) z antysemitą w sensie rasistowskiego szowinizmu. Antysemitami to byli Niemcy i alianci, którzy żydów zostawili na rzeź choć można było zatrzymać Hitlera od razu w 1934, czy jeszcze w 1938, czy ostatecznie w 1939 roku. Można było też w trakcie wojny niszczyć obozy, nie uczyniono tego. Polacy żydów nie krzywdzili i tym bardziej boli nas to, co się działo od 17 września 1939 i co się dalej dzieje na naszych oczach z tym Grossem itd.

  Historia trwa, co dalej? Jedno jest pewne, już NIGDY NIE ZAUFAMY ŻYDOM, ani Niemcom, ani Rosji, ani nikomu. Trzeba liczyć na Boga i na siebie. Nikt nam Polski nie zbuduje za nas i dla nas.
 • @Marek Kajdas
  Kompendium wiedzy o handlu żydami przez żydów....

  http://egawlas.homeunix.net/spotwarzona_przeszlosc/index.html
 • Czyżby?
  Oficjalna wersja holokaustu jest mocno przesadzona.
  Polecam dwa teksty zamordowanego przez "nieznanych sprawców" historyka Dariusza Ratajczaka - okrzyczanego "kłamcą oświęcimskim".
  http://www.bibula.com/?p=9698
  http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1215&Itemid=158
  A także tekst "Błotniaka z Bronnej Góry".
  http://dziupla-blotniaka.blogspot.com/2010/09/moj-nikczemny-zywot-antysemity.html
  Dlaczego odmówili pomocy Żydom syjoniści z Palestyny, ale i bogaci Żydzi w USA?
  http://salski.nowyekran.pl/post/31617,jedna-krowa-w-palestynie-jest-wazniejsza-niz-wszystcy-zydzi-w-polsce
  Dalej...
  "Raport Karskiego" amerykańscy Żydzi znali. W tym czasie istniała nadal możliwość wykupienia setek tysięcy Żydów, bo Niemcy brali łapówki? Ale z USA nie dano ani jednego centa na ten cel.
  Dlaczego dyskusję na temat oficjalnej wersji holokaustu knebluje się paragrafami i więzieniem? Przecież - jeśli ta wersja jest prawdą, to czy historycy żydowscy nie będą w stanie jej obronić? Jakże przypomina to kneblowanie więzieniem podważanie oficjalnej "prawdy" o Katyniu w czasach stalinowskiej żydokomuny.

  Liczbę 6 milionów żydowskich ofiar podały środowiska żydowskie natychmiast po zakończeniu wojny, nawet tych ofiar nie licząc. Co dziwniejsze, niektóre środowiska żydowskie na długo przed wojną mówiły/wiedziały, że będzie wojna i że zginie w niej 6 milionów Żydów. I ta wersja - tyle ofiar - obowiązuje do dzisiaj. Kto poddaje to pod wątpliwość temu grozi więzienie.
  Tylko - skąd długo przed wojną środowiska żydowskie wiedziały i o wojnie i o "sześciu milionach"?

  Wspomniałem o Katyniu. Polaków mordowali tam żydowscy oprawcy z NKWD. Przyznali się do tego po latach. Pisała o tym gazeta w Izraelu w 1971 roku.
  http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=993&Itemid=46
  Tak więc to nie Rosjanie mordowali Polaków w Katyniu.
  Dlaczego taki patriota jak Pan rozdziera szaty nad zmitologizowanym holokaustem, a nie wspomni o systematycznym mordowaniu inteligencji polskiej jiż od września 1939 w ramach tz. Intelligenzaktion"?
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Intelligenzaktion
  Żydowscy publicyści plują na Polaków oskarżając nas o współudział, a nawet o zainicjowanie i prowadzenie holokaustu. W USA padają stwierdzenia, że Niemcy budowali obozy aby chronić Żydów przed mordującymi ich Polakami. Szumowina Bartoszewski powiedział niedawno, że podczas okupacji bardziej bał się Polaków niż Niemców. Bardziej "umiarkowane" żydowskie środowiska mają pretensje do Polaków, że Żydów nie ratowali. Udają, że nie wiedzą, iż jedynie w okupowanej Polsce za pomoc Żydom Niemcy mordowali osobę udzielającą pomocy i jej rodzinę.
  I jeszcze "Przedsiębiorstwo holokaus" wymusza na Polsce medialną nagonką 64 miliardy dolarów "odszkodowania".
  A może by tak oni wypłacili nam odszkodowania za mordy na Polakach dokonywane przez żydowskich UB-ków?
  Zamiast tego "planem (Żyda) Balcerowicza" ograbili oni Polaków z pieniędzy. A i cała "prywatyzacja" czyli szaber majątku narodowego prowadzona jest także przez nich i ich agenturalne partie w Polsce.

  Panie Morawiecki - jest Pan Polakiem czy Żydem?
  Bo jakoś tak troszczy się Pan o nich bardziej niż o Polaków...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31