Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
10 postów 2 komentarze

Wolni i Solidarni

Kornel Morawiecki - Działacz antykomunistyczny. Przewodniczący Solidarności Walczącej. Doktor fizyki.

Aresztowanie Słomki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

1 kwietnia b.r. aresztowany został Adam Słomka. W latach 80 jeden z przywódców Konfederacji Polski Niepodległej, poseł trzech kadencji sejmowych. Wzywamy do solidarności z pokrzywdzonym .

 

ARESZTOWANIE DZIAŁACZA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO- ADAMA SŁOMKI

 

1 kwietnia b.r. aresztowany został Adam Słomka. W latach 80 jeden z przywódców Konfederacji Polski Niepodległej, poseł trzech kadencji sejmowych, wiceprzewodniczący Akcji Wyborczej Solidarność, kandydat na prezydenta RP w wyborach 2005 roku.

Aresztowanie nastąpiło na podstawie listu gończego wydanego przez sąd w Myślenicach. Słomka dobrowolnie zgłosił się na komisariat policji. Do sądu w Myślenicach wpłynął absurdalny wniosek oskarżający go o zlecenie mafii „Krakowiaka” połamania nóg Prezesowi Sądu w Katowicach Krzysztofowi Hejoszowi. Rozprawa miała się odbyć 25 marca. Podejrzany dostał wezwanie 29 marca. I tego samego dnia wydano za nim list gończy.

Lokalne układy prokuratury i sądu nękają i prześladują działacza niepodległościowego. Wyrażamy nasze oburzenie. Domagamy się interwencji Ministra Sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego.

 

Wzywamy do solidarności z pokrzywdzonym - w czwartek 7 kwietnia o godz. 15: 00 na pl. Wolności przed Sądem w Katowicach organizowany jest protest w tej sprawie. Mieszkańców Śląska, wszystkich, którym praworządność w Polsce leży na sercu prosimy o przybycie.

 

 

Kornel Morawiecki

Prezes Stowarzyszenia Solidarność Walcząca

 

Tomasz Sokolewicz

Konfederacja Polski Niepodległej

 

Tadeusz Stański

 

 

3 kwietnia 2011

KOMENTARZE

 • Wczoraj Adam Słomka.
  Jutro może któryś z nas.
  Nowe wraca.
  Groza, że mają pewnie i młodych, bezrefleksyjnych wykonawców zleceń tego typu.
  Stan Wojenny tez ktoś wprowadzał.
  Ilu teraz by się znalazło za obietnice zachowania etatów?
 • x
  Sobie możecie apelowac na Berdyczów. Jak jesteście pewni, ze w nic nie umoczył to go odbijcie!
 • KPN mam nadzieję jest mile widziany na NE, mogliby mieć swój blog jako KPN
  http://www.kpn.org.pl/progpol.htm

  "Jedną z alternatyw wobec obecnego procesu globalizacji jest intensywna współpraca polityczna i gospodarcza z narodami Międzymorza, od Finlandii nad Bałtykiem po Chorwację nad Adriatykiem i Mołdawię nad Morzem Czarnym. Potrzebna jest w tym celu jasna polityka państwowa i tworzenie międzypaństwowych instytucjonalnych instrumentów tego współ­działania. Taka współpraca oraz wzajemne wspieranie się na rynkach światowych daje wszystkim partnerom istotne korzyści. Ponadto kraje te stanowią znaczny rynek, który nie powinien stać się jeszcze jednym źródłem dochodów gospodarek zachodnich."

  Ach to Międzymorze...

  A Słomki żal, tak na oko widać że to dziwna sprawa i jest w coś wrabiany, później pewnie będzie "samobójstwo" w celi jak zwykle..
 • @Marek Kajdas
  Jak Pan może!

  Aresztowali działacza niepodległościowego, a Pan tutaj coś chrzani nie na temat o koncepcjach KPN-u, marginalizując sam fakt aresztowania, niemalże godząc się na to, co uniknione....

  Od 3 dni jest aresztowany, a Pan jedyne, co potrafi, to powiedzieć: "Słomki żal".

  Powinien Pan ten komentarz odszczekać.

  Przepraszam za dosadność, ale imputować, że niebawem go wykończą, bez podjęcia jakiegokolwiek kroku w tej sprawie, to niemal jak współsprawstwo.

  Jak czułby się Pan, gdyby Pana przymknęli, a pod notkami w Pana obronie różni "yntelektualiści" wypisywaliby swoje farmazony, kwitując fakt Pana aresztowania: "A Kajdasa żal.... pewnie skończy się jakimś pozorowanym samobójstwem".
 • @MK
  Rezygnacja, gdy jest czas na protest, jest pogodzeniem się ze złem, przyzwoleniem na nie.

  To najczystsze objawy zsowietyzowania, proszę mi wierzyć.

  I nic nie zmienią w mojej ocenie gładkie pochwały KPN-u, jakie Pan uskutecznia.
 • @Marek Kajdas
  Być może źle interpretuję Pana intencję - ale pisanie w tak obojętny sposób o pozorowanym samobójstwie żyjącego człowieka jest dla mnie naprawdę niepojęte.

  Żal to można odczuwać za przemijającym latem, za zdychającym ze starości pieskiem pokojowym, a nie za uwięzionym człowiekiem, no Panie Marku!
 • Państwo Bezprawia
  Ludzie biernie czekają jak barany na rzeź i jeśli się nie obudzą z zaczadzenia demagogi i kłamstw polityczno-medialnych to się doczekają.
  AdNovum
 • Zmienić "organa"
  Historia Słomki, tak, jak inne procesy polityczne ostatnich lat (np. Szeremietiev, Lepper, Łyżwinski), pokazuje konieczność instytucjonalnej zmiany struktur władzy. Od dłuższego czasu trwa kumulacja władzy w rękach kasty oszustów, którzy opanowali wymiar "sprawiedliwości" i przejmują władzę administracyjną w samorządach i w rządzie. Dlatego dla sądownictwa proponuję model znany z rzetelności w innych krajach - ławę przysięgłych. Nagle okazałoby się, że ilość spraw karnych spadłaby o kilkadziesiąt procent, gdyż większość tzw. przestępczości jest inspirowana przez wspomnianą kastę oszustów. Kasta prokuratorsko sądowa to największa organizacja przestępcza w Polsce. Pruszków to przy niej pryszcz.
 • To jest ich nowa metoda
  Metoda ta polega na wykorzystaniu usankcjonowanego bezprawia w profilaktycznym uwikłaniu ludzi niewygodnych w areszty wydobywcze i procesy sądowe. Metoda ta poza neutralizowaniem takiej osoby łamie jej morale oraz nadwyręża finansowo.
  Gwoli ścisłości areszty wydobywcze to jest nowelizacja prawa dokonana przez ministra "sprawiedliwości" Ziobrę.
  AdNovum
 • no i mamy drugi dziwny numer prokuratury na prima aprilis
  mam nadzieję że się wszystko wyjaśni, choć jeśli jakiś gangster "uszył mu buty" na zlecenie, to mogą zbyt dobrze pasować... niejeden już siedział za niewinność...
 • @t-rex
  A cóż ja mogę zrobić :( Mogę cieplej pisać o KPN, mogę nawet chwalić Moczulskiego za określone poglądy, publikacje, program, acz sprawa z nim wygląda jakoś podobnie do Bolka i innych ważnych działaczy opozycji mniej czy bardziej "uwikłanych".

  Należy docenić programowo KPN, bo wtedy ludzie życzliwiej spojrzą na tragedie działaczy KPN. Nie znamy jednak zbyt wielu szczegółów, może sam Pan Słomka nas zaszczyci i opisze w czym rzecz. Sprawa Szeremietiewa była dokładnie opisywana i to była dobra taktyka "Szarego". Jest czysty i WIERZYMY MU.

  Co ja mogę, to była zatem gorzka konstatacja, a nie brak serca.
 • @Marek Kajdas
  Może Pan MÓWIĆ i PISAĆ!

  Pana komentarz jest wyrazem braku wiary w działanie, przejawem rezygnacji i niewiary.

  Tak nie wolno.

  Nawet jeżeli sami nie mamy tu i teraz środków, które skutecznie pozwalają sprzeciwić się złu, to musimy je werbalnie NAZYWAĆ PO IMIENIU.

  Wiem, że ten komentarz to nie był brak serca, raczej takie współczucie.

  Ale niewiara, rezygnacja, bezczynność są zaraźliwe.
  Niech Pan się tego wyzbędzie.
  SŁOWO musi być gorące wiarą w jego skuteczność.

  wszak "Na początku było SŁOWO..."
 • @Torin
  Można Adama nie lubić. Można nie zgadzać się z jego poglądami.
  Nie wolno zgadzać się na represyjne stosowanie aresztów do uciszania ludzi. Już to przerabialiśmy.
  Co do odbijania to jeszcze nie ta pora. I oby nigdy nie przyszła.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31