Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
10 postów 2 komentarze

Wolni i Solidarni

Kornel Morawiecki - Działacz antykomunistyczny. Przewodniczący Solidarności Walczącej. Doktor fizyki.

Zaproszenie na Marsz Niepodległości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niepodległość- święte polskie słowo. Mantra kilkunastu pokoleń Polaków.

 

Niepodległość- święte polskie słowo. Mantra kilkunastu pokoleń Polaków. Wieszcz przykazuję „Niechaj żywi nie tracą nadziei”. Leon Wanat podczas II wojny świtowej pisarz więzienny Pawiaka, w swej książce ( tytułu nie pamiętam) opisuje taką scenę: Kilkudziesięciu mężczyzn szykują do wywózki. Do dwudziestolatka o nazwisku Heinz mówi niemiecki strażnik: „Wywożą was na rozstrzelanie. Przecież jesteś Niemcem. Tylko to powiedz- będziesz uratowany”. Ten odpowiada mu czystą niemczyzną: „Od… tego się. Mój dziadek był Polakiem, mój ojciec był Polakiem i ja jestem Polakiem”. I poszedł na śmierć. Nieznany polski święty. (Cytuję z pamięci).

           Co się z nami stało? 11 Listopada data -wymazywana przez komunistów. W ostatnich latach chłopcy z Młodzieży Wszechpolskiej zaczęli organizować w tym dniu Marsze Niepodległości. Dla siebie i swoich zwolenników. Przeciwnicy okrzyknęli ich mianem faszystów i organizują, z pomocą „ Gazety Wyborczej „, siłowe blokady. W tym roku wzywa na pochód Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

           Przed tygodniem rozmawiałem z jednym z liderów tego środowiska. Mówiłem mu, że na warszawski Marsz mają zaprosić Prezydenta, Premiera, Marszałków Sejmu i Senatu, Prymasa, przywódców parlamentarnych partii, panią Prezydent Warszawy. Że mają zaprosić wszystkich weteranów z AK i z AL. Zaprosić aktywistów ugrupowań lewicowych i redaktorów „Krytyki Politycznej”. Wszystkich, którzy czują się Polakami. Mówiłem, że niepodległość nie może nas dzielić. Mój rozmówca obiecał przekazać me prośby kolegom. Ale odpowiadał, że przecież jesteśmy podzieleni na tych co chcą i tych co nie chcą niepodległości. Że taka jest rzeczywistość. Argumentowałem, że zgoda na taki podział, a nawet sama jego artykulacja, to działanie w interesie wrogów naszej niepodległości. Że więc jeśli organizatorzy nie staną ponad własnym etykietowaniem, jeśli będą usiłowali zawłaszczyć największy polski symbol Niepodległość dla siebie i sobie ideowo bliskich kręgów, to ich dobrymi chęciami piekło będzie brukowane.

           I stało się. Do rozbicia tegorocznego Marszu Niepodległości w Warszawie szykują się niemieccy lewacy i anarchiści. Niemieccy bojówkarze. Do stolicy Polski obróconej w perzynę, dom po domu, do miasta, które miało być wymazane z mapy Europy, któremu Niemcy wymordowali ok. 800 tys. mieszkańców, w tym ok. pół miliona Polskich Żydów, przyjeżdżają rodacy tamtych faszystowskich nadludzi. Przyjeżdżają w szczytnym zamiarze. Żeby jak twierdzą oni sami i kompletnie otumaniona nasza młodzież, która ich zaprasza bronić nas Polaków przed polskim faszyzmem. Po prostu obłęd. Niewyobrażalna obraza polskiej i europejskiej pamięci.

           I milczą polski Prezydent, Rząd, Sejm, Senat. Milczą polscy polityczni przywódcy i europosłowie. Milczy polski i niemiecki Kościół. Milczą szacowne ogólnokrajowe instytucje i autorytety. Na palcach można by policzyć publiczne osobistości, które zamierzają wziąć udział, wesprzeć Marsz Niepodległości, któremu grożą ataki niemieckich bojówkarzy. Tylko policja przygotowuje się do osłony i rozdzielenia manifestantów. Czy sprosta zadaniu? W TVN były prezes Młodzieży Wszechpolskiej, wicepremier i szef Ligii Polskich Rodzin Roman Giertych mówił, że to nie jego sprawa, że zostanie w domu.

           Jako jeden z członków Komitetu Poparcia proszę o udział 11 listopada w Marszu Niepodległości w Warszawie pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, pana Premiera RP Donalda Tuska, panią Marszałek Sejmu Ewę Kopacz, pana Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, panią Prezydent Stolicy Hannę Gronkiewicz –Waltz. Proszę wszystkich moich kolegów z warszawskiej przedsierpniowej opozycji, kolegów z sejmowych partii, z którymi wspólnie w latach 80 działaliśmy na rzecz niepodległości. Proszę członków i sympatyków Solidarności Walczącej. Proszę wszystkich mieszkańców Warszawy. Przyjdźcie.

Kornel Morawiecki

 

09 listopada 2011

KOMENTARZE

 • KM
  Z tym "zapraszaniem" to lekka przesada. Ci ludzie wyrzekli się Polski, polskości i jakiegokolwiek związku z narodem. Przy czym z pełną świadomością niszczyli i niszczą wszystko z czym te pojęcia się wiążą. A Pan chce ich zapraszać na uroczystość patriotyczną ?
 • @Kornel Morawiecki - ładny gest
  Gdzie się Pan podziewa po wyborach JAK ZAWSZE PRZEGRANYCH sromotnie ? Jeszcze Polska nie umarła. Może teraz dla odmiany ziobrystów warto poprzeć? Niekiedy trzeba odważnych decyzji.

  "Zaprosić aktywistów ugrupowań lewicowych i redaktorów „Krytyki Politycznej”. Wszystkich, którzy czują się Polakami. "

  I tu Pan straszliwie, haniebnie spudłował. Oni nie czują się Polakami, kiedy Pan to wreszcie zrozumie, jak może CAŁE ŻYCIE być naiwnym? A może to nie jest naiwność, ale jakaś gra w idealizm ślepy?

  Dlaczego Pan nie zaprosi katolików, duchowieństwa, lepsi bolszewicy prożydowscy z Krytyki Politycznej? KTO ICH FINANSUJE, wie Pan? II RP zaczęła się ładnie, w godle był krzyż, zaczęło się ładnie. Później było gorzej i to właśnie niestety przez Piłsudskiego, jego ludzi. Kto wsparł zamach majowy?

  Dlaczego obawia się Pan wizyty coolturalnych Niemców na naszym święcie? Tym razem jeszcze (miło z ich strony) nie przyjadą na czołgach. Przecież SW jeszcze za PRL postulowała zjednoczenie Niemiec (i tym samym na naszą szkodę utworzenie IV Rzeszy nam wrogiej), macie czegoście głupcy ponoć SAMI chcieli, a raczej agentura (niemiecka?) w środku SW.

  Ja tam jestem za rozbiciem Niemiec na małe państwa jak to było kiedyś i nie było z nimi PROBLEMU tak dużego dla Europy, świata. Im bliżej Niemiec tym ludzie bardziej naiwni. Ja za to mam blisko do Oświęcimia, a mój Ojciec pamięta zapach palonych ludzi... swąd roznosił się na kilkanaście kilometrów. Niemcy są jak wilki rządzone przez wilkołaków, a Rosja? To dopiero miratworcy.
 • Ciekawe, czy faktycznie przybędą te bojówki z Hitlerjugend.
  Bo może to tylko takie bajki o żelaznym wilku, żeby odstraszyć od udziału w Marszu normalnych ludzi...
 • kornel mor@wiecki i inni:)
  Witajcie NOCĄ!
  BĘDĘ...
  -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
  P.S. pamiętam Cię ze spotkania organizacyjnego
  stowarzyszenia pamięci Lecha Kaczyńskiego.
  Stałeś w Hotelu "Victoria" przy drzwiach, przy wejściu :)))
  Pozdrawiam -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • @
  nie dbam o to kto czy co przyjedzie

  na polskiej, świętej, swojej ziemi jesteśmy

  i MY TU PANY

  do zobaczyska!
 • @Krzysztof Cierpisz
  A jak miałem kulturalnie napisać, że autor p.... bez sensu ? :)
 • @w.red
  Właśnie dlatego trzeba ich zapraszać. Nie po to, żeby przybyli, ale po to, żeby im przypominać, że Polska żyje i że MY żyjemy i mamy swoje święta i swoje pragnienia i swoje prawa. My Polacy na polskiej ziemi, w swojej Ojczyźnie i w państwie, wobec którego wszyscy mamy powinności. Oni także.
 • @w.red
  No, chyba niepotrzebnie wysiliłam się na odpowiedź na pański post. Nie dość, że nic Pan nie rozumie, to jeszcze jest miałkim chamem. Kto to jest ten @Krzysztof Cierpisz, że mu Pan tak w d... włazi?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31